اطلاعاتی در مورد اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود
drsinadental 2022-06-16 215بازدید 9دیدگاه

 کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود؟

اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، یکی از مهمترین پرسش­ هایی می ­باشد که بسیاری از افراد شاید آن را داشته باشند. امروزه افراد بسیاری برای اصلاح طرح لبخند به پزشک مراجعه می­ کنند تا روش ­های زیبایی را بر روی دندان ­های خود انجام دهند. یکی از این روش ­ها کامپوزیت ونیر می ­باشد که بسیاری از افراد در مورد اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، اطلاعاتی ندارند. لبخند زیبا یکی از خواسته­ های مهم در بین بسیاری از افراد است که با کامپوزیت ونیر می­ توانند به این خواسته خود برسند. برای اینکه با نحوه انجام کامپوزیت ونیر آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را بیان می ­کنیم.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود و مراحل آن:

همانطوری که بیان نمودیم امروزه افراد بسیاری برای زیبا تر­شدن دندان­ هایشان از روش کامپوزیت ونیر استفاده می ­کنند که مراحل کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود را در ادامه بیان می ­کنیم تا آشنایی بیشتری در این مورد داشته باشید.

 1. در مرحله اول شما باید به پزشک مراجعه کنید تا دندان­ های شما مورد معاینه قرار بگیرد، در صورتی که در دندان­ هایتان ایراد و یا خرابی وجود داشته باشد باید در ابتدا آنها را اصلاح کنید. در واقع باید بدانید در صورتی که دندان­ ها و لثه­ های شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد و هیچ مشکلی در آنها وجود نداشته باشد می­ توانید از روش کامپوزیت ونیر استفاده کنید.
 2. یکی از مهمترین مراحلی که باید بدانید کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، پالیش کردن دندان­ ها می ­باشد. در صورتی که پزشک دندان­ ها و لثه­ های شما را مورد معاینه قرار دهد و هیچ ایرادی در آنها نبیند، پالیش کردن روی دندان­ ها را آغاز می­ کند.
 3. برای اینکه به خوبی بدانید کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، از تمیزی دندان­ های خود باید اطلاعات کاملی داشته باشید. پزشک دندان ­های شما را مورد بررسی قرار می­ دهد و اگر تمیز نباشد محلول شستشوی قوی به شما می ­دهد تا دندان­ هایتان را با آن به خوبی تمیز کنید، بعد از آن کامپوزیت­ ها را به وسیله چسبی که مخصوص کامپوزیت دندان می ­باشد، روی دندان­ های شما قرار می ­دهد.
 4. یکی از مهمترین مراحلی که در کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، و باید از آن اطلاع داشته باشید، هدف شما از قرار دادن کامپوزیت می­ باشد. تصمیم شما باید برای انجام دادن این روش زیبایی، عادلانه باشد؛ به همین دلیل باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش را به شما معرفی کند.

 1. علاوه بر اینکه باید بدانید کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، در مورد رنگ آن هم باید اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید. رنگ کامپوزیت دندان شما بر اساس رنگ دندان­ های خودتان انتخاب می ­شود، در واقع باید رنگ کامپوزیت شما به گونه­ای باشد که خودش را طبیعی نشان دهد، برخی از افراد شاید دچار این اشتباه شوند که رنگ کامپوزیت ونیر را از دندان­ های خود سفید تر انتخاب کنند، که در این صورت باید بدانید جلوه دندان­ ها و لبخند شما چندان زیبا نخواهد شد، در این مورد باید با پزشک مشورت کنید تا بهترین رنگ و نوع را به شما معرفی کند.
 2. یکی از نکاتی که شما باید در مورد مراحل اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، بدانید و به خوبی از آن آگاه باشید، مراقبت­ های پس از انجام کامپوزیت ونیر می ­باشد. انجام دادن این روکش زیبایی دندان بر روی دندان­ های شما بسیار سریع انجام می­ شود و مدت زمان زیادی را به خود اختصاص نمی­ دهد، به همین دلیل شما برای اینکه از روکش خود مراقبت نمایید باید به خوبی مراقبت ­های از آن را انجام دهید. برای اینکه با چگونگی مراقبت کردن از دندان­ هایتان بعد از روکش کامپوزیت ونیر آشنایی داشته باشید در ادامه برخی از نکات بسیار مهم را بیان می­ کنیم.

 

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود و مراقبت­ های پس از آن:

همانطوری که بیان نمودیم علاوه بر اینکه باید بدانید کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، باید اطلاعات خود را در مورد نحوه مراقبت از این روکش را هم بیشتر کنید. برای اینکه به خوبی از روکش کامپوزیت ونیر مراقبت کنید، باید روش­ های زیر را به کار ببرید:

 1. امکان دارد بعد از اینکه شما کامپوزیت را بر روی دندان خود قرار دادید احساس درد داشته باشید، که در این صورت به هیچ عنوان نباید نگران باشید؛ چرا که این درد طبیعی است و بعد از مدتی دندان ­های شما به کامپوزیت قرار داده شده عادت می کند. در صورتی که درد شما بیش از اندازه بود و بعد از مدتی باز هم درد داشتید باید به پزشک خود مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید.
 2. یکی دیگر از نکاتی که در مورد مراقبت ازکامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود باید بدانید، این است که امکان دارد در زمان صحبت کردن و یا غذا خوردن شما با کامپوزیت دندان خود مشکل داشته باشید، که در این صورت هم باید بدانید این مشکل هم بعد از چند روز رفع می­ شود و شما به کامپوزیت خود عادت می ­کنید، بر این اساس نگران این مسئله نباشید.
 3. از آنجایی که به طور کامل بیان نمودیم کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، این نکته را هم باید بیان کنیم که در زمان قرار دادن کامپوزیت روی دندان­ های شما آنها را به خوبی شستشو می ­دهند تا در آینده برای شما مشکلی به وجود نیاید، به همین دلیل شما هم باید بعد از قرار دادن آن روی دندان­ هایتان به خوبی از آن مراقبت کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید. در واقع مراقبت کردن از سلامت دندان­ ها یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید.

 1. علاوه بر اینکه شما تمام نکاتی را که در قسمت کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، را به خوبی اجرا کردید باید به صورت دوره ­ای جهت اطمینان از سلامت کامپوزیت ونیر خود به پزشک مراجعه کنید، در این صورت پزشک در هر جلسه دندان­ های شما را مورد بررسی قرار می­ دهد و اگر مشکلی در آنها به وجود آمده باشد آن را رفع می ­کند. همچنین باید بدانید یکی از مهمترین مزیت ­هایی که مراجعه کردن شما به پزشک دارد این است که، ماندگاری و طول عمر کامپوزیت شما از این طریق بیشتر می ­شود. پالیش کردن ونیرهای کامپوزیت یکی از مهمترین مسائلی است که پزشک به آن اهمیت می ­دهد و در هر جلسه ­ای که شما به پزشک مراجعه کنید این مورد را به طور کامل مورد بررسی قرار می ­دهد.
 2. در برخی از موارد با اینکه شما به خوبی می ­دانید کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود، امکان دارد در کامپوزیت شما مشکلی به وجود آید و دچار شکستگی و ترک شود، در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید و از آنجایی که کامپوزیت ونیر را می­ توان ترمیم نمود، پزشک اقدام به ترمیم دندان­ های شما می ­کند. بعد از اینکه ترمیم دندان­ های شما انجام شد باید به خوبی به نکاتی که پزشک برای شما بیان کرده است توجه کنید و تمامی آنها را جدی بگیرید تا دیگر دندان­ های شما دچار ضربه و یا شکستگی نشود.

همانطوری که بیان کردیم شما با این موضوع که کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، آشنایی کاملی به دست آوردید و در مورد مراحل آن توضیحات کاملی را بیان کردیم. یکی از نکاتی که در مورد کامپوزیت ونیر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به این مورد توجه زیادی داشته باشید، مراقبت کردن از آن می باشد، به همین دلیل در این امر تلاش بسیاری کنید تا کامپوزیت شما دچار شکستگی و ترک نشود. اگر شما به خوبی از کامپوزیت دندان­ های خود مراقبت کنید، بدون شک طول عمر و دوام آن بیشتر خواهد شد.

اشتراک گذاری :
دیدگاهتان را بنویسید
امتیاز شما :

مقالات دیگر

articles

اطلاعاتی در مورد اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود

 کامپوزیت ونیر چگونه انجام می­ شود؟ اینکه کامپوزیت ونیر چگونه انجام می ­شود، یکی از مهمترین پرسش­ هایی می ­باشد که بسیاری از افراد شاید آن را داشته باشند. امروزه افراد بسیاری برای اصلاح طرح لبخند به پزشک مراجعه می­ کنند تا روش ­های زیبایی را بر روی دندان ­های خود انجام دهند. یکی از […]

  ادامه مطلب
آشنایی با فرق کامپوزیت ونیر با لمینیت سرامیکی

 فرق کامپوزیت­­ ونیر با لمینیت سرامیکی: بسیاری از افرادی که می­خواهند روی دندان­ های خود روکش بگذارند در مورد فرق کامپوزیت ونیر با لمینیت سرامیکی اطلاعات زیادی ندارند، به همین دلیل نمی­دانند کدام یک از آنها برای دندان­ هایشان مناسب است. فرق کامپوزیت ونیر با لمینیت سرامیکی در بسیاری از موارد وجود دارد که شما […]

  ادامه مطلب
مواردی که نشان می دهد لمینیت زیباتر است یا کامپوزیت ؟

 لمینیت زیباتر است یا کامپوزیت؟ بسیاری از افراد شاید این سوال را داشته باشند که لمینیت زیباتر است یا کامپوزیت ، هر یک از این روش ­های زیبایی برای زیباتر شدن دندان­های شما انجام  می­ شود و شما با این روش­ها زیبایی بدون شک لبخند جذاب­تری خواهید داشت. یک دندانپزشکی حرفه­ای در اینکه لمینیت زیباتر […]

  ادامه مطلب
تفاوت هایی که باید برای کامپوزیت بهتر است یا روکش بدانیم

 کامپوزیت بهتر است یا روکش؟ بسیاری از افرادی که می­خواهند دندان­های خود را زیباتر کنند، به خوبی نمی­دانند کامپوزیت بهتر است یا روکش، به همین دلیل در انتخاب یکی از این روش­ها مردد هستند. امروزه افراد زیادی برای اینکه اصلاح طرح لبخند داشته باشند، از روکش­های دندان متنوعی استفاده می­کنند؛ که یکی از پرکاربردترین آنها […]

  ادامه مطلب
فرق روکش دندان با کامپوزیت در چیست؟

فرق روکش دندان با کامپوزیت : امروزه شاید بسیاری از افراد در مورد فرق روکش دندان با کامپوزیت اطلاعات زیادی نداشته باشند و به همین دلیل برای اینکه از یکی از آنها  را استفاده کنند، انتخاب درستی نداشته باشند. در واقع شما باید بدانید روش­های زیبایی دندان متنوع می­باشد و هر یک از آنها تفاوتی […]

  ادامه مطلب
يك كلينيك دندانپزشكي بايد چگونه طراحي شود؟

یکی از هدف­هاي اصلي فارغ التحصيلان رشته دندانپزشكي بعد از تمام شدن دوران تحصيلي خود، آغاز كار در حرفه خود و وارد شدن به بازار كار است. دندانپزشكان براي اين موضوع نياز به مطب و كلينيك دندانپزشكي دارند تا بتوانند در آن مشغول به كار شوند . افتتاح كردن يك كلينيك دندانپزشكي  به خصوص براي […]

  ادامه مطلب
لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

 لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت: بسیاری از افراد شاید به خوبی نتوانند در این مورد که لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت، تصمیم گیری نمایند. این دسته از افراد برای اینکه به خوبی متوجه شوند، لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت باید در مورد هر یک از این روش­ها اطلاعات لازم را به دست […]

  ادامه مطلب
ونیر کامپوزیتی

تاریخچه ونیر کامپوزیتی چیست ؟ حدود چندین دهه پیش در هالیوود و برای بازیگران سینما از ونیر کامپوزیت استفاده می­کردند. البته با این تفاوت که در آن زمان، آنها را با چسب­های معمولی بر روی سطح دندان می­چسباندند. یکی از فیلم­های بسیار معروف که از این روش استفاده کرده­اند فیلم دراکولا است. هدف­های انجام ونیر […]

  ادامه مطلب
بررسی تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت : بسیاری از شما علاقه زیادی دارید که دندان­های جذابی داشته باشید، ولی به علت تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت در اینکه کدام یک از روش­های زیبایی را انتخاب کنید تردید خواهید داشت. لبخند زدن تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره شما دارد و اینکه شما هنگام لبخند زدن دندان­های […]

  ادامه مطلب
لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی لمینت سرامیکی و یا پرسلن ونیر ماده­ای است همرنگ دندان که برای  ترمیم کردن دندان­ها، متخصصین از آن استفاده می­کنند. ضخامت لمینت سرامیکی حدودا ۵ تا ۶ میلیمتر است . لمینت سرامیکی با استفاده از باند رزینی به دندان می­چسبد. امروزه لمینت سرامیکی دندان به علت زیبایی، درخشندگی و ایجاد حداقل تراش روی […]

  ادامه مطلب

اولین نفر باشید که از تخفیفات گروه دندانپزشکی سینا باخبر می شوید!!!

کلیک کنید
مشاوره و نوبت دهی